Šio mėnesio pradžioje kalendoriai siūlo švęsti iškart dvi žurnalistų profesines šventes: gegužės 3-iąją minima Pasaulinė spaudos laisvės diena, o gegužės 7-ąją – lietuviška Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
Socialiniai tinklai
493 straipsnių

Socialiniai tinklai - tai virtuali erdvė, kur žmonės gali bendrauti tarpusavyje. Taip pat įvairios įmonės bei organizacijos gali bendrauti su savo klientais ir susidomėjusiais vartotojais. Populiariausi socialiniai tinklai yra Twitter, Facebook, Instagram, Tik Tok, LinkedIn, Telegram.
Straipsniuose nagrinėjami sukčiavimo atvejai, reakcijos į įvykius socialiniuose tinkluose, bei analizės apie jų įtaką visuomenei ir verslui.
Užkalnis. Sovietukas, mažvaikis ar naivuolis? Ką apie jus sako jūsų mėgiamas socialinis tinklas ar programėlė (8)
Internetas nėra pabėgimas nuo gyvenimo – jis yra pats gyvenimas. Žmonės tinkle įsimyli, pykstasi, gauna baudžiakus, kovoja už tiesą, palaiko draugų ratą, uždirba pinigus bei juos praranda ir net bendrauja su išgalvotais personažais.
Beveik pusė tirtų paauglių teigė, kad socialiniai tinklai daro neigiamą poveikį jų amžiaus žmonėms, ir beveik tokia pati dalis teigė, kad stengiasi sumažinti naudojimąsi socialiniais tinklais.
Socialiniai tinklai – nušlifuotų gyvenimų demonstravimas ar vienas žingsnis iki psichologo kabineto?
Ar ir jūs, kaip daugelis žmonių, nebeįsivaizduojate savo kasdienybės be socialinių tinklų? Jeigu atsakymas – taip, verta pamąstyti ne tik apie jų naudą, bet ir neigiamą poveikį jūsų emocinei bei psichologinei būsenai.
400 žmonių ištyrę mokslininkai pateikė sukrečiančią išvadą, kas nutiko jų smegenims vos per dvi savaites be interneto (2)
Ar kada nors susimąstėte, kiek valandų per dieną praleidžiate žiūrėdami į telefono ekraną? O kas, jei vos dvi savaitės be interneto gali padaryti taip, kad jūsų smegenys „atjaunėtų“ net dešimčia metų?
Šiais laikais socialiniai tinklai tapo neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalimi. Tačiau ar pastebėjote, kad kartais, paėmus telefoną vos kelioms minutėms, norint perskaityti dienos aktualijas, akimirksniu prabėga valanda, o kartais – net kelios?
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių ir įmonių komunikacijos.
Psichoterapeutas Siudikas – apie šių dienų žmones: nustoja galvoti, yra lengvai paveikiami ir nuolat jaučiasi suirzę (7)
Beveiki visi apklausti šalies gyventojai sako, kad pirmas dalykas, į ką ryte vos prabudę pasižiūri, tai ne į savo antrąją pusę, gulinčią šalia, o į telefoną. Dauguma jų gyvena tokiuose socialiniuose burbuluose, kur nereikia net mąstyti, nes kiti tai padaro už juos. „Socialiniai burbulai iškreipia mū...
Į jaunimo psichikos sveikatą Lietuvoje vis dar neatkreipiama pakankamai dėmesio. Ši, dažniausiai 10–24 metų amžiaus, grupė išgyvena emociškai sunkų laikotarpį – kintanti aplinka, didėjanti atsakomybė priverčia susidurti su sudėtingomis situacijomis. Savo pastebėjimais apie dabartinę realybę sutiko p...
Kas bendro tarp politiko, gavusio netikrą kvietimą skristi į Niujorką; akademikės, praradusios santaupas fiktyvioje investavimo platformoje; verslininko, patvirtinusio pavedimą ne tiekėjui, o kalinimo įstaigoje esančiam asmeniui; moters, patikėjusios žavaus turko romantiškais laiškais; ir studento, ...
Nors socialiniai tinklai yra ta erdvė, kurioje kiekvienas gali reikšti savo nuomonę, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai apie asmenį skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, galinti pakenkti reputacijai, sukelti didelį emocinį stresą ir įtampą. Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paske...
Šiandien į ekranus įnikę ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Ilgas interneto, socialinių tinklų naudojimas gali turėti neigiamą poveikį jų emocinei sveikatai ir elgesiui. Mokslininkas dr. Julius Burkauskas paaiškino, kaip tai keičia vaiko elgesį, į ką dėmesį turėtų atkreipti tėvai, kiek laiko prie ek...
Vietinė žiniasklaida atlieka itin svarbų vaidmenį demokratinėje visuomenėje. Ji yra pagrindinis informacijos šaltinis bendruomenėms, suteikiantis galimybę sužinoti apie vietos valdžios sprendimus, problemas ir gyventojams aktualius klausimus. Tačiau realybė rodo, kad vietinės žiniasklaidos nepriklau...
Girdėjau tokį posakį, ne aš sugalvojau: „Kodėl visi klausia: kas mums bus? Kodėl niekas neklausia: ką mes turime daryti?“
Į Ukmergės rajono policijos komisariatą kreipėsi ukmergiškė, galimai patekusi į sukčių pinkles socialiniuose tinkluose.
„Žmogus yra silpnas, jam sunku save disciplinuoti. Jis pripratęs eiti lengviausiu keliu, pavyzdžiui, duoti vaikams išmaniuosius tam, kad galėtų pats juose lindėti ir ilsėtis. Gal metas pasakyti „Stop“ ir pagalvoti, kokį poveikį ekranai ir socialiniai tinklai turi vaikams. Visa visuomenė turi nuspręs...
Tą žodį žmonės sugalvojo senokai. Senovės graikų kalba jis buvo tariamas pa-pa-ro. Tai reiškė atėjūną, nemokantį civilizuotos kalbos ir kažką burbantį sau į suveltą barzdą. Kitaip tariant, barbarą.
Ne tik Donaldas Trumpas, bet ir jo aplinka, ypač hi-tech milijardieriai, amerikiečių spaudos pakrikštyti kaip „PayPal mafija“, kurių dėka D. Trumpas ir vėl tapo JAV prezidentu. Kai valdai rinkėjų duomenis ir socialinius tinklus, kontroliuoji dirbtinio intelekto pažangiausius algoritmus, gali ne tik ...
Technologijų įtaka psichikai – neabejotina: tyrimai Amerikoje ir Lietuvoje skambina pavojaus varpais (1)
Savo mobiliuosiuose telefonuose galite kad ir šią akimirką pasitikrinti, kiek laiko per dieną ar per savaitę praleidžiate naršydami socialiniuose tinkluose. Kai kada, pamačius šiuos skaičius, išties gali apimti šokas – regis, net nejauti, kad tiek valandų savo paroje skiri žiūrėti...kaip gyvena kiti...
Turiu prisipažinti – klydau dėl Donaldo Trumpo. Mano pozicija rėmėsi prielaida, kad jis sieks JAV interesų Europoje, ypač gynybos srityje. Tačiau jis nėra visos JAV prezidentas – jis yra „Fox News“ prezidentas.