„Šiuo metu priimame sprendimus, kad net ekstremalios situacijos metu sėkmingai susitvarkytume su miesto atliekų srautu, o miestiečiai nepajustų gaisro sukeltų padarinių. Vis dėlto, ir kiekvienas vilnietis taip pat gali prisidėti prie krizės sprendimo – atsakingai rūšiuoti šiukšles“, – pranešime teigė sostinės meras.
„Tokiomis aplinkybėmis kiekviena papildomai išrūšiuota šiukšlė sumažina miestui tenkančius srautus, kuriuos šiuo metu turime atlaikyti ekstremaliomis sąlygomis, o miestas netaptų sąvartynu“, – akcentavo jis.
Tokiomis aplinkybėmis kiekviena papildomai išrūšiuota šiukšlė sumažina miestui tenkančius srautus, kuriuos šiuo metu turime atlaikyti ekstremaliomis sąlygomis, o miestas netaptų sąvartynu.
Siekiant sumažinti mišrių atliekų srautą, gyventojai raginami į bendrą konteinerį mesti tik po rūšiavimo likusias atliekas.
Savivaldybės duomenimis, į gaisro paveiktą rūšiavimo gamyklą kasdien atkeliaudavo apie 400 tonų atliekų.
Alytus siūlosi laikinai perimti dalį sostinės atliekų
Po sekmadienį Vilniaus atliekų perdirbimo gamykloje kilusio gaisro Alytus siūlosi laikinai perimti dalį sostinės atliekų.
„Šiuo sudėtingu laikotarpiu svarbu rodyti solidarumą tarp savivaldybių. Alytus turi technines galimybes laikinai priimti dalį Vilniaus atliekų, todėl tiesiame pagalbos ranką“, – savivaldybės pranešime cituojamas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Aurimas Uldukis.
Pasak jo, priimami papildomi atliekų kiekiai būtų valdomi atsakingai, laikantis visų aplinkosauginių ir teisinių reikalavimų. Atliekos iš Vilniaus būtų priimamos tik tokiais kiekiais, kurie nepažeistų Alytaus regiono tvarkymo pajėgumų ribų. Skaičiuojama, kad per dieną centras mišrių komunalinių atliekų galėtų priimti 80 t, o maisto atliekų – 20 t. Atliekų tvarkymo paslaugų išlaidas turėtų padengti Vilniaus gamykla.
Vilniaus rajonas laukia VAATC sprendimo dėl atliekų išvežimo
Po sekmadienį Gariūnuose, atliekų perdirbimo gamykloje, kilusio gaisro Vilniaus rajonas laukia Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) sprendimo, kur laikinam saugojimui ar tvarkymui reikėtų vežti rajone susikaupusias mišrias atliekas.
„Vakar, paskelbus ekstremalią situaciją dėl sutrikusios mišrių komunalinių atliekų tvarkymo grandinės po įvykusio gaisro Vilniaus atliekų tvarkymo gamykloje, buvo iš karto kreiptasi į VAATC vadovybę, kad būtų skubiai priimtas sprendimas dėl mišrių komunalinių atliekų laikinojo saugojimo ar tvarkymo“, – pranešime cituojamas Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius ir ekstremaliųjų situacijų centro vadovas Vytautas Vansavičius.
„Turime užtikrinti atliekų tvarkymo nepertraukiamumą bei išvengti atliekų kaupimosi Vilniaus rajono daugiabučių namų kiemuose ir kitose viešose erdvėse. Mūsų komunalinės įmonės yra pasiruošusios išvežti atliekas, tačiau iš VAATC laukiame nurodymo, kur turėtume vežti mišrias atliekas. Deja, kol neturime šio nurodymo, neturime galimybės išvežti mišrių atliekų iš rajono“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad sekmadienio rytą Vilniuje, Jočionių gatvėje, didelėje „Energesman“ atliekų tvarkymo gamykloje, kilo didžiulis gaisras. Pranešimas apie jį buvo gautas 7 va. 49 min. Po 10 minučių į gaisro vietą atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė metalinis angaras, kuriame atliekamas komunalinių atliekų mechaninis ir biologinis apdorojimas. Žmonių pastate nebuvo.
Gaisrą sekmadienį gesino per 60 Vilniaus, Panevėžio, Utenos ir Anykščių ugniagesių. Į gaisravietę suvažiavo 13 automobilinių cisternų ir 10 specialiųjų transporto priemonių.
Ugniagesiams gaisrą pavyko užgesinti pirmadienį, 13 val. 44 min. Tarnybos toliau dirba įvykio vietoje – perkasomos ir vandeniu perliejamos rusenančios šiukšlės.
Teisėsaugos pareigūnai dėl šio didžiulio gaisro „Energesman“ atliekų rūšiavimo įmonėje Gariūnuose pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas pradėtas dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo.