Skaitytoja klausia: „Gavau mediatoriaus laišką su kvietimu dalyvauti privalomojoje mediacijoje. Ar privalau joje dalyvauti, o jei nuspręsiu atsisakyti – ar dėl to galiu patirti kokių nors pasekmių?“

Atsako LJAA valdybos narė, advokato padėjėja, mediatorė Eglė Šiugždinytė:

– Mediacija – tai alternatyvus ginčų sprendimo būdas, kai neutralus ir nešališkas tarpininkas – mediatorius – padeda konflikto šalims konstruktyviai derėtis ir rasti abiem pusėms priimtiną sprendimą. Tai lanksti, konfidenciali ir savanoriškumu pagrįsta procedūra, skatinanti bendradarbiavimą ir taikų ginčo išsprendimą be teismo įsikišimo. Svarbu pabrėžti, kad mediacija gali būti taikoma tik tokiais atvejais, kai ginčo šalims pagal įstatymus leidžiama sudaryti taikos sutartį, užtikrinant, kad sprendimas neprieštarauja viešajam interesui ar imperatyvioms teisės normoms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir [email protected]
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
OSZAR »