Statistika rodo, kad kiekvienoje klasėje ar grupėje yra maždaug 1–3 vaikai, susiduriantys su raidos iššūkiais. Tačiau, kaip parodė prieš keletą metų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atlikta apklausa, tik 43 proc. tėvų neprieštarautų, kad jų vaikai mokytųsi kartu su vaikais, turinčiais negalią. Šie skaičiai liudija apie gilią stigmatizaciją ir pagalbos (asmeninės, švietimo, socialinės) spragas.

„Dramblys kambaryje“ – tai alegorija. Ji simbolizuoja didelį, nematomą, bet visiems žinomą iššūkį, apie kurį kalbėti sunku. Būtent todėl kampanija siekia sukurti saugią erdvę bendruomeniniam dialogui, skatinančiam priimti įvairovę, keisti požiūrį ir kurti palankias sąlygas kiekvienam vaikui augti, mokytis ir gyventi oriai.

Vaizdo klipas, kuriame vaizduojama metaforiška dramblio kelionė į mokyklą, kviečia visuomenę atsimerkti ir pamatyti tą „dramblį“.

„Pokyčių ambasada“ tiki, kad tik bendruomenės vienybė ir sąmoningas dialogas gali pakeisti realybę. Kviečiame visus – tėvus, pedagogus, politikus, žiniasklaidą ir visuomenės lyderius – būti pokyčių ambasadoriais ir prisidėti prie įtraukesnės Lietuvos kūrimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir [email protected]
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
OSZAR »