Sukurti unikalų „Miško traukinį“ ėmėsi LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ kartu su gamtos fotografu, rašytoju ir ornitologu Mariumi Čepuliu.

Įlipus į šį traukinį, iš tiesų, galima pasijausti tarsi gamtoje: matomos augalų ir gyvūnų dekoracijos, ant langų puikuojasi nuotraukos, prie kurių – išsamesni aprašymai norintiems susipažinti su tuo, kas ten vaizduojama.

Kaip „Delfi“ kalbėjo „LTG Link“ verslo vystymo vadovė Modesta Gusarovienė, miško motyvais dekoruotas elektrinis traukinys startavo simboliškai pasirinktą Žemės dieną.

„Visas traukinys išpuoštas tiek lipdukais, tiek dekoracijomis. Langai dekoruoti įvairių gyvūnų, paukščių, drugelių nuotraukomis. Bendradarbiaujame kartu su M. Čepuliu, tad kai kurios nuotraukos yra jo“, – pasakojo M. Gusarovienė.

Anot jos, traukiniu važiuosiantys keleiviai kviečiami pasižvalgyti pro langus, kad pamatytų, kokia yra graži Lietuva ir koks didelis gamtos paveldas.

„Viduje galima pasižiūrėti, kaip atrodo mūsų miškai, ką galime sutikti būtent šio maršruto pro langus matomoje gamtoje: kokie gyvūnai gyvena, kokie augalai auga, – aiškino M. Gusarovienė. – Taip pat turime tikslą, kad galbūt net moksleiviai galėtų čia turėti gamtos, pasaulio pažinimo ar biologijos pamokas, per kurias susipažintų su gamta, kuri yra Lietuvoje.“

Modesta Gusarovienė

M. Čepulis pranešime žiniasklaidai atkreipė dėmesį, kad, keliaudami traukiniais, autobusais ar automobiliais, žmonės kartais net neįsivaizduoja, per kokį kraštą važiuoja, kokie žvėrys ten laksto, kokie reti bei nereti augalai žydi.

„Ši idėja man pasirodė labai prasminga. Kuo daugiau žmonės žinos apie mūsų krašto gamtą, tuo labiau ją gerbs ir, tikėkimės, saugos, – sakė jis. – Kelias tarp Vilniaus bei Kauno yra tikrai nepaprastas: čia sutinkami tiek įprasti elniai, briedžiai, lūšys, vilkai, tiek tik šiose apylinkėse gyvenančios miškinės miegapelės, čia medžioja mažieji ereliai rėksniai, skraido reti drugiai ir rėkauja retos rupūžės. Tai tik mažytė dalis, ką slepia šių apylinkių miškai bei upės.“

Pristatytas miško traukinys

„LTG Link“ vadovės Kristinos Meidės teigimu, tai yra ne tik dekoruotas traukinys, bet ir kvietimas į atradimų kelionę, skatinančią domėtis bei pažinti Lietuvos gamtą.

„Tikiu, kad šis traukinys pritrauks ir tuos, kurie iki šiol retai rinkosi tokį būdą keliauti“, – vylėsi ji.

Planuojama, kad gamtos motyvais dekoruotas traukinys kursuos visus metus. Tarp Vilniaus ir Kauno jis važiuos beveik kasdien, o į Trakus bei atgal – penktadieniais. Norint pakliūti į miško pasaulį viduje, reikėtų iš anksto pasižiūrėti, kuriuo laiku šis traukinys važiuos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir [email protected]
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
OSZAR »