Praeitais metais, keliaudamas dviračiu per Naująją Zelandiją, Aurimas plikai nusiskuto galvą ir eksperimentuodamas nustojo naudoti šampūną.
„Nusiskusti plikai buvo sena svajonė – mano draugui pavyko tai padaryti gūdžiais 2010 ar 2011 metais, o aš gailėjausi, kad tuo metu to nepadariau. Kadangi keliavau ir ilgai buvau Naujojoje Zelandijoje, tai kodėl gi nepabandžius.
Norėjau ne tik nusiskusti plikai, bet ir tuo pačiu nuo tos dienos nustoti naudoti šampūną – plauti galvą tik su vandeniu. Mintis buvo, kad gal mano plaukai prie to pripras ir ateityje galėsiu išsiplauti galvą paprastai, o ji bus švari nenaudojant šampūno“, – savo vaizdo įraše prisiminė A. Valujavičius.
Anot Aurimo, jau beveik sutiksėjo metai, kai jis daro šį eksperimentą, tačiau rezultatas vis dėlto ne toks, kokio tikėjosi.
„Su kirpėju diskutavome, kad gal geriau pabandyti vieną kartą iš pradžių su šampūnu išsiplauti, o paskui visus kitus kartus vėl su vandeniu. Tai iš principo visus metus ploviau su vandeniu, išskyrus kokius tris kartus, kai pilnai su šampūnu. Yra daug pavyzdžių, kai žmonės galvą plauna tik su vandeniu, ir jų plaukai atrodo visiškai švarūs, purūs.
Po metų laiko reziumė – man nepavyko. Kai išsiplaudavau galvą su šampūnu, mano plaukai būdavo švarūs dar kokias tris dienas. Dabar, kai nenaudoju šampūno, išsiplaunu galvą, ir ji realiai atrodo jau riebaluota, o ryte atsikėlęs atrodau kaip savaitę neplovęs galvos. Tas riebalas plaukuose visą laiką laikėsi.
Nesakau, kad tai nesveika – manau, plaukams tai buvo visai sveika. Gal kažkiek ir atsigavo. Bet iš tos švaros, išvaizdos pusės, tai nepavyko per metus laiko plauko pripratinti, kad jis atrodytų švarus. Bandydavau ir su šaltu, ir su karštu vandeniu. Realiai efektą duodavo tik tai, kaip aš išsifenuoju ir susišukuoju – tada gal truputį švariau atrodydavo. Jei džiovintuvo nenaudoju, tada iš viso plaukai sustingsta į šerius“, – kalbėjo A. Valujavičius ir sakė, kad turbūt sugrįš prie šampūno bei kitų priemonių.

Aurimas iš sekėjų sulaukė klausimų ir apie tai, kada ketina apsikirpti.
„Kirpsiuosi po visos kelionės, kai grįšiu iš Everesto – birželio pradžioje“, – atsakė jis.
Vaizdo įraše Aurimas taip pat aptarė savo pasiruošimą Everestui. Šiuo metu jis miega specialioje palapinėje, kurioje yra mažiau deguonies ore, taip pat sportuoja su kauke, kuri mažina deguonį.
„Šios treniruotės svarbios, kad palengvintų aklimatizaciją. Dabar buvo mano pirma treniruotė, pulso vidurkis turbūt buvo apie 100. Pabandžiau su svarmenimis, gumomis, tai visai neblogai. Kai jau matai, jog kyla pulsas, apmažini vėl, pakeiti pratimą“, – pasakojo A. Valujavičius.
Įkopė į Akonkagvą ir Ochos del Salado
„Delfi“ primena, kad savo kelionėje „Planetos viršūnės“ Aurimas įkopė į Ochos del Salado ugnikalnį. Jis pirmą kartą į šį ugnikalnį bandė įkopti dar 2021 metais, tačiau žygis nebuvo sėkmingas. Sugrįžęs į tą pačią vietą dabar, jis iš pirmo karto neįkopė – tam sutrukdė neplanuotai prasidėjusi pūga. Visgi Aurimas nenuleido rankų ir kitą dieną pabandė šturmuoti iš naujo – šįkart jam pavyko pasiekti viršūnę.
„Tai mano trečias bandymas užkopti į aukščiausią pasaulio ugnikalnį – Ochos del Salado, tuo pačiu ir aukščiausią Čilės viršūnę. Pastangos ir vargas atsipirko! Tai mano 19 ugnikalnis sąskaitoje!“ – socialiniuose tinkluose paskelbė A. Valujavičius.

Sausio 29 dieną Aurimas įkopė į Akonkagvą.
„Tai turbūt buvo viena sunkiausių dienų gyvenime. Akonkagva (6962 m) viršūnė pasiekta vakar (01.29) 14:50h (19:50h LT laiku). Iš 8 komandos narių mums tik su Raimonds pavyko pačiupinti aukščiausią Pietų Amerikos kalno viršūnę! 11 dienų prireikė, kol su komanda pasiekėm tinkamą aukštį bei aklimatizacijos lygį ir sausio 29 dieną iš palapinių pajudėjom 4:40.
Buvo daug emocijų, nuovargio, džiaugsmo, nusivylimo, išsekimo, bet turbūt viską sudėt geriausia bus į vlogą, kuris greitai pasirodys.
Didžiulis AČIŪ JUMS VISIEMS už palaikymą ir galimybę iškelti trispalvę su jūsų vardais! 1/3 viršūnių pasiekta! Laukia Ojos del Salado ugnikalnis ir Everestas! Iki greito draugai!!! AČIŪ!“ – socialiniuose tinkluose džiaugėsi A. Valujavičius.

Pranešė apie naują kelionę
„Delfi“ primena, kad pusmetį truksiančioje kelionėje Aurimas leisis į tris ekspedicijas – sieks įkopti į Akonkagvą, Ochos del Salado ugnikalnį (6893 m) ir Everestą (8849 m).
„Atėjo laikas, kada jums reikia atskleisti naują kelionę. Žvelgiant atgal į baidarių keliones ar tą patį dviratį, kuriuo ne viename žemyne puškavau kilometrus, tai atsiminimų yra daug ir smagių. Buvo daug diskusijų iš šeimynos, bičiulių, jūsų pusės, kur bus kita kelionė – ar bus tos pačios transporto priemonės, ar kažkas naujo.
Kaip sakoma, visą laiką yra noras grįžti ir padaryti tuos dalykus, kurių nepavyko padaryti. Tie, kas mane sekė 2021 metais, žino, kad Čilėje aš kopiau į ugnikalnius. Per 2,5 mėnesio man pavyko įkopti į 12 ugnikalnių, išskyrus vieną. Nuo čia turbūt prasideda naujos kelionės idėja, gal labiau kova su savimi.
Sausio 14 d. skrendu su kolegomis į Mendosą, Argentiną, kur bandysime šturmuoti ir pasiekti aukščiausią Pietų Amerikos kalną – Akonkagvą. Čia būsiu ne vienas, su lietuvių komanda. Tai bus, jei viskas sėkmingai, aukščiausia viršūnė mano gyvenime. Tai yra tik visos kelionės pradžia“, – vaizdo įraše pasakojo A. Valujavičius.
Tuomet Aurimas susirinks daiktus, turimą įrangą bei keliaus į netoliese esantį Santjagą.
„Čilėje 2021 metais man buvo nesėkmingas kopimas į Ochos del Salado. Tai yra aukščiausias planetos ugnikalnis, vos žemesnis už Akonkagvą. Tuo metu, kai kopiau, man pavyko pačiupinėti tik papėdę. Supratau, kad jei noriu nusileisti gyvas ir sveikas, turiu tą daryti dabar – dėl to man nepavyko pasiekti viršūnės, pritrūko aklimatizacijos. Dabar laiko yra daugiau.
Planas yra sukovoti su savimi ir pasiekti aukščiausio ugnikalnio viršūnę. Kadangi laiko Čilėje dar turėsiu, tai po to, jei viskas sėkmingai, su automobiliu pavyks pakeliauti, gal ir į Peru nuvažiuosiu. Paturistavimo tikrai bus iš Pietų Amerikos.
Čia tik užsibaigia šios kelionės pirmas etapas, nes ji susideda iš dviejų etapų. Kovo 3 d. turėčiau grįžti į Lietuvą, o tada prasidės antras etapas“, – aiškino A. Valujavičius.
Anot Aurimo, galiausiai lauks etapas, kuris turbūt bus vienas sunkiausių ir pareikalaus daugiausia emocijų.
„Everestas, – pristatė jis. – Antras etapas prasidės nuo kovo pradžios, nes mes pradėsime aklimatizuotis jau Lietuvoje, specialiose palapinėse – kiekvieną naktį šešias savaites jose reikės miegoti po truputį keičiant slėgį. Planas yra maždaug balandžio viduryje palikti Lietuvą ir išvykti į Tibetą, Kiniją.
Daugiau nei per mėnesį laiko norime pasiekti Everesto viršūnę per šiaurinę pusę. Jei viskas sėkmingai, tada prieš pat vasarą, gegužės pabaigoje, mes grįžtume į Lietuvą.“
Daugiau skaitykite čia.
Savo kelionę „Planetos viršūnės“ Aurimas įamžina vaizdo įrašuose, kuriuos žiūrovai gali išvysti pirmadieniais–ketvirtadieniais, 22:30 val., per „Delfi“ TV ir visada portale „Delfi“.