Kelionių ekspertai įspėja, kad išmanusis telefonas gali sugadinti dar net neprasidėjusią kelionę. Pasirodo, jei šis bus išsikrovęs, darbuotojai jums gali neleisti įlipti lėktuvą arba konfiskuoti įrenginį, rašoma naujienų portale express.co.uk.
Anot eksperto Jamie Fraserio, daugelis keliautojų nežino, jog oro uostų saugumo reikalavimai elektroniniams prietaisams dabar yra griežtesni: jei darbuotojai negalės įjungti jūsų telefono, kad jį patikrintų, jie turės teisę įrenginį arba jus pačius laikyti keliančiais pavojų saugumui.

Tiesa, iš karto skubama nuraminti – daugumos keleivių telefonai nėra tikrinami, tad nereikės įrodinėti, kad jie tikrai veikia. Visgi kartais darbuotojai imasi atsitiktinių patikrinimų.
Ši taisyklė pastaruoju metu tapo ypač aktuali Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) – pasirodė nemažai pranešimų apie nepraleidžiamus keleivius dėl jų telefonuose rastų žinučių. Jei kyla klausimų, ar JAV muitinės ir sienos apsaugos tarnyba (angl. CBP) gali tikrinti telefonus, atsakymas yra – taip, gali, rašoma naujienų portale „The Guardian“.
Tarnyba nurodo, kad CBP laikosi griežtos politikos ir direktyvų, susijusių su elektroninių laikmenų paieška. Šios paieškos atliekamos retai, yra griežtai reglamentuojamos bei naudojamos nustatant sunkius nusikaltimus, įskaitant terorizmą, kontrabandą, prekybą žmonėmis ir sukčiavimą vizomis, bei kovojant su jais.
CBP interneto svetainėje nurodoma, kad yra dviejų tipų paieškos: pagrindinė ir išplėstinė. Pirmuoju atveju rankiniu būdu peržiūrimas jūsų įrenginių turinys, pavyzdžiui, nuotraukos ar vaizdo įrašai, įskaitant visus ištrintus įrašus, kurie vis dar yra jūsų telefone.
Išplėstinė paieška yra tada, kai pareigūnas, naudodamasis išorine įranga, peržiūri, kopijuoja ar analizuoja jūsų telefone esantį turinį, jei yra pagrįstų įtarimų dėl CBP vykdomo ar administruojamo įstatymo pažeidimo arba dėl nacionalinio saugumo. Visgi šiai kratai atlikti turi būti gautas vyresniojo vadovo leidimas.