Pirma Orijaus ir Vyginto stotelė – Žaslių tradicinių amatų centras, kuriame juos pasitiko Nijolė.
„Žmonės sako, kad čia yra mažieji Trakai: graži vieta, apsupta ežerų, ramybė. Pas mus net skaniau nei Trakuose, nes visas maistas yra šiek tiek prasmingesnis, istoriškas“, – pasakojo ji.
Anot Nijolės, Kaišiadorių krašto virtuvės pagrindiniai bruožai yra blynai, bulvės. O šį kartą ji parodys, kaip pasigaminti tipinį patiekalą – kokorus.
„Receptas nesudėtingas, bet reikia laiko. Patiekalas nekasdienis – daugiau susiėjimo, senųjų vakarėlių, kai yra daugiau darbo rankų, – aiškino Nijolė. – Virtos bulvės, į tešlą įeina krakmolas, kiaušiniai, druska, įdarui bus keptos troškintos morkos su svogūnais, padažui – spirgeliai, svogūnai, grietinė, sviestas. Sotu ir riebu.“
Orijui paklausus, ar tai nėra šiek tiek panašu į žemaičių blynus, šis sulaukė rimto atsako.
„Neįžeidinėkite kaišiadoriečių. Jei paprašysite žemaičių blynų, gausite į kaktą, – juokais kirto Nijolė. – Iš principo, tai yra šiek tiek panašus patiekalas, tik kaišiadorietiški kokorai, kaip senos gaspadinės sako, būna su įvairiais įdarais, tik ne su mėsa. Šiandien gaminame pačius populiariausius, bet šiaip būna su troškintais kopūstais, džiovintais grybais.“

Kokorai suformuojami panašiai kaip cepelinai, tik yra plokšti, o tuomet pašaunami kepti į krosnį.
„Nekantrauju paragauti“, – sakė Vygintas.
„Nuostabiai kvepia. Jaučiasi iš karto, kad kepta krosnyje. Šilkinė tešla ir masė, tirpsta burnoje“, – įvertino Orijus.
„Labai lengva plutelė, jaučiasi bulvės. Galvojau, suvalgysiu du, bet turbūt suvalgysiu penkis“, – juokėsi Vygintas.
„Keista, kad Lietuvoje žemaičių blynus žino visi, cepelinus žino visi, o kokorų beveik niekas nežino. Tikrai rekomenduoju, jei mėgstate bulvinius patiekalus. Tai yra kažkas naujo“, – gyrė O. Gasanovas.
Laidą „Orijaus GASTROlės Lietuvoje“ žiūrėkite ketvirtadieniais, 21 val., per „Delfi“ TV.