Vaistinės ramunėlės – natūralus serbentų krūmų barjeras nuo vabzdžių kenkėjų

Kad nereikėtų naudoti agresyvių cheminių priemonių nuo vabzdžių kenkėjų, patyrę savininkai šalia serbentų sodina vaistines ramunėles.

Būtent ši gėlė geba apsaugoti krūmus nuo nekviestų svečių, naikinančių derlių.

Ir visa tai dėl to, kad ramunėlėse yra eterinių aliejų, kurių kvapas labai nemalonus skruzdėlėms, amarams ir voratinklinėms erkėms. Žiedų kvapas klaidina vabzdžius, jie praranda orientaciją, todėl aplenkia serbentus dešimtuoju keliu.

Be to, ramunėlės ne tik apsaugos serbentų krūmus nuo skruzdėlių ir amarų, bet ir pritrauks kitus vabzdžius, kurie kovos su kenkėjais.

Vaistines ramunėles reikėtų sodinti tarp krūmų eilių. Geriausias laikas sėti gėles atvirame grunte yra gegužės pradžia ir rudens vidurys. Jei ramunėles sėjate pavasarį, reikėtų palaukti, kol žemė gerai įšils, tada jos greičiau pakils.

Šios nereiklios gėlės įsišaknija bet kokioje dirvoje, gerai auga saulėje ir pusiau pavėsyje. Jos žydi gana ilgai – nuo birželio iki ankstyvo rudens, todėl serbentų krūmus apsaugos visą sezoną.

Vaistinės ramunėlės

Serenčiai yra geriausia apsauga nuo skruzdėlių, amarų ir nematodų

Tai viena populiariausių gėlių, nes yra nereiklios priežiūrai, gerai žydi ir turi daug naudingų savybių. Jei juodųjų serbentų pasėsite šalia serbentų krūmų gegužės pradžioje, vėlesniais metais jie jau patys sudygs.

Iš šių gėlių yra tik viena nauda. Jos ne tik apsaugos serbentus nuo skruzdėlių ir amarų, bet ir pagerins dirvos struktūrą bei atbaidys graužikus nuo daržo.

Serenčiai

Dėl to, kad žiedai turi aštrų aromatą, jie gali atbaidyti vabzdžius kenkėjus ir graužikus. Todėl juoduosius serbentus reikėtų sėti tarp serbentų krūmų eilių ir palei daržo perimetrą, tada jie taps natūraliu apsauginiu barjeru daugeliui augalų.

Serenčiai atbaido skruzdes, amarus, nematodus ir vielinius kirmėlius. Tačiau jų nereikėtų sodinti šalia ankštinių augalų, nes juose yra medžiagų, slopinančių žirnių ir pupelių augimą.

Šaltinis: tsn.ua

OSZAR »