„Agrastą prieš 3 m. nusipirkau prekybos centre, kainavo gal 2 eurus. Atsimenu žiūrėjau į jį ir galvojau, kaip man jo gaila, reikia parsinešti namo. Parsinešiau, pasodinau balkone. Kiek jis pas mane auga, tiek sakau – išvešiu tėvams. Jie gyvena name ir turi vietos, kur jį galėtų pasodinti. Bet vis nenuvežu.
Nors mano balkone jis puikiai jaučiasi. Šiemet buvo šilta kovo pradžia ir gana anksti pamačiau pirmuosius jo lapelius. Kai trumpam atšalo kelioms dienoms jį įsinešiau į kambarį ir jis pražydo“, – pasakoja pašnekovė.
Pirmaisiais metais agrastas derliaus nedavė, tačiau antraisiais jau buvo galima paragauti uogų. Jos Kristiną labai pradžiugino. Šiemet ji taip pat laukia derliaus, tikisi gero, nes krūmelis žydi itin gausiai.

„Man labai patinka, kad gali bet kada vasaros metu nueiti į balkoną ir pasiskinti raudonėlio, rozmarino, čiobrelio, peletrūno. Labai smagu, turi visada šviežių prieskonių. Nuo vėlyvo pavasario iki rudens. Kažką gamini, nueini pasiskini, diemedžio į vandenį įsidedi, jau skaniau. Toks paprastas malonumas“, – sako ji.
Nors Kristinos balkonas nedidelis, tai tikrai netrukdo ten užsiauginti mėgiamų daržovių ir prieskonių.
„Auginau ir agurkus, užaugo. Tik juos sunkiau prižiūrėti, nes reikia dažnai laistyti. Slyviniai pomidorai dera. Puikiai žaliuoja visokie prieskoniai: čiobreliai, rozmarinai, svogūnų laiškai. Ilgiausiai balkone auga laiškiniai česnakai. Kažkur skaičiau, kad jie yra dvimečiai, bet pas mane auga jau tikrai ilgiau – gal net penktus metus. Jie visada tokiu metu išdygsta“, – pridūrė.
Žiemą į augalų vazonus Kristina prismaigsto eglišakių. Sako, kad taip jie gražiau atrodo šaltuoju metu kol niekas nežaliuoja. Kartu tai ir nuo šalčių augalus apsaugo, nes balkonas neįstiklintas.

„Šią žiemą išgyveno du peletrūnai. Tuo labai džiaugiuosi, nes rasti gerą peletrūną tikrai nėra lengva. Išsilaikė diemedis, nors pardavėja sakė, kad jis tokiomis sąlygomis neišgyvens. Raudonėlis auga, žemuogė. Rožė gyva. Jau lapeliai nedidukai yra. Tiek yra dabar po žiemos. Bet pavasaris tik prasideda, bus balandį, gegužę jau visko daugiau“, – kalbėjo ji.
Pašnekovė tikina, kad balkonas savotišku miesto darželiu virto per karantiną: „Anksčiau kažkaip nebuvo poreikio, o per karantiną vieną nusipirkau augalą, tada kitą. Balkonas mano mažas, dabar visas apstatytas augalais. O prasidėjo viskas gal nuo trijų vazonėlių.“
Kristinos balkone auga ir gėlių. Anksčiau ji dirbo floriste, meilė augalams neišblėso ir vėliau.
„Augalus prižiūriu ir lieju gana dažnai. Jei atostogauju, vienas draugas yra įpareigotas palieti už mane.
Iš tų laikų, kai dirbau su gėlėmis, prisimenu tam tikras taisykles. Žinau, kam gerai tiesioginė saulė, kuri būna mano balkone pusė dienos, o kam ne.
Tuos augalus, kuriems ta saulė netinka, uždangstau, užkišu už didesnių augalų. Kartais reikia kažką perstatyti, persodinti. To rūpesčio šiek tiek yra, tačiau jis labai malonus“, – tikino ji.